Суббота, 21.04.2018, 10:49
Приветствую Вас Гость | RSS
ИНФОРМАЦИЯ
Наш опрос
Ваша позиция относительно ситуации в стране?
Всего ответов: 297
Форма входа
Логин:
Пароль:
Главная » 2017 » Март » 9 » В Саратському районі розпочалися «Шеченківські дні»
12:54
В Саратському районі розпочалися «Шеченківські дні»

Щороку на початку весни український народ вшановує свого безсмертного пророка - Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні,  9 березня минає 203-а річниця від дня народження Великого Кобзаря, а, завтра, 10 березня – 156-і роковини смерті.

    Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Тарас Григорович Шевченко прожив  лише 47 років. З них 34 роки провів у неволі: 24 роки - під ярмом кріпацтва і понад 10 років - у найжорсткіших умовах заслання. А решту - 13 "вільних" років перебував під невсипущим наглядом жандармів.

      Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Ім’я  геніального  співця українського народу по праву стоїть в одному ряду з такими всесвітньо відомими класиками, як Гомер і Шекспір, Пушкін і Толстой, Гете і Байрон, Шіллер і Гейне, Бальзак і Гюго, Міцкевич і Бернс, Руставелі і Нізамі, чия мистецька спадщина стала надбанням усього передового людства. 

       Для нас Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності.  Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.  Його думи, вірші, пісні - зігріті гарячою любов'ю до Батьківщини, пройняті священною ненавистю до ворогів і гнобителів нашого народу.

 

    «Шевченківські дні» в Саратському районі розпочалися з урочистого мітингу та покладання квітів до пам’ятника Кобзарю в селищі Сарата. У заходах взяли участь керівництво району – в.о. голови райдержадміністрації Переправка Ю.П. та  заступник голови районної ради Небога О.І., Саратський селищний голова  Негодяєв А.Л., працівники органів влади, установ та організацій, учнівська молодь, представники політичних партій і громадських організацій, військовослужбовці, учнівська молодь та жителі селища.

     В ході  поетичного флеш-мобу  у виконанні дітей та дорослих:  вихованців дитячого садка, учнів Сарастької школи-гімназії, ведучих свята, поета-переселенця Івана Захарченка та громадської активістки Вікторії Іожиці  прозвучали відомі вірші та уривки з поем  Тараса Шевченка,  урочистості супроводжували записи пісень на вірші Кобзаря - «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи, мої думи мої», «Заповіт».

        Шевченко як явище велике й вiчне. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною i  має продовження в існуванні нашої держави. Вiн росте й розвивається в часi, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, вiдзиваючись на новi болi й думи.  Саме тому Шевчкенко є актуальним завжди - навіть  через півтора століття після його смерті твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать наші душі.


ПОСЛЕДНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЯ
продажа квартиры 
сдам квартиру 
Срочно сниму квартиру или дом 
Сниму квартиру или дом на долг... 


Просмотров: 165 | Добавил: world-of-sarata | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Я-корреспондент
Новости СаратыЕсть интересная новость?
Расскажите о ней всему поселку.
Мы опубликуем.
world-of-sarata@mail.ru
Погода
Прочие новости
Поиск
Сайт п. Сарата
Расскажите о нас
Мастер рип
Все права на сайт защищены, принадлежат их законному владельцу и охраняются законодательством Украины.

Большая часть материалов созданы владельцем сайта.
Дорогие конкуренты! Копирование контента, размещенного на сайте и использование его в коммерческих целях будет расценено как воровство. Последствия гарантируем.

ViDiS © 2008-2018