Четверг, 21.09.2017, 02:37
Приветствую Вас Гость | RSS
ИНФОРМАЦИЯ
Наш опрос
На каком этапе развитие поселка?
Всего ответов: 239
Форма входа
Логин:
Пароль:
Главная » 2017 » Май » 23 » Праця неповнолітніх у літній сезон.
09:33
Праця неповнолітніх у літній сезон.

Порядок застосування праці неповнолітніх визначається Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України «Про охорону праці» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст.187 КЗпП України, неповнолітні у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

За загальним правилом, приймати на роботу дозволено осіб з 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Особи віком з 14 до 15 років можуть прийматись на роботу за згодою одного з батьків у вільний від навчання час для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання у загальноосвітніх школах, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладах.

Роботодавцям же категорично заборонено:

– залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні;

– застосовувати працю неповнолітніх осіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;

– залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Для неповнолітніх встановлюється скорочена тривалість робочого часу, а саме:

·         для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень;

·         для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень. 

Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому пункту 1 статті 51 КЗпП України для осіб відповідного віку.

При чому, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи. Праця працівників молодше вісімнадцяти років, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Водночас, підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати. 

Тривалість щорічної основної відпустки для неповнолітніх працівників, котрі не досягли вісімнадцятирічного віку, становить 31 календарний день. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації у зручний для них час. 

Звільнення працівників молодше вісімнадцяти років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей. При цьому звільнення з підстав, зазначених в пунктах 1, 2 і 6 статті 40 КЗпП, провадиться лише у виняткових випадках і не допускається без працевлаштування.

Нагадуємо, що для  отримання правової консультації необхідно звернутись до Арцизького МЦ за адресою: м. Арциз, вул. Будівельників, 15 б, тел.: (04845) 3-14-34; (097) 123 15 63;

Саратського бюро правової допомоги з адресою: смт. Сарата, вул. Чкалова, 2 (другий поверх). Тел.: (04848) 2-31-50;

Татарбунарського бюро правової допомоги за адресою: м. Татарбунари, вул. В. Тура, 48. Тел.: (04844) 3-18-46, (04844) 3-18-64;

Тарутинського бюро правової допомоги за адресою: смт Тарутине, вул. Центральна, 124. Тел.: (04847) 4-04-71, (04847) 4-04-47.

Арцизький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги


ПОСЛЕДНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЯ
ТЕРМІНОВО!!! РОБОТА ВІД ОФІЦІ... 
Сниму однокомнатную или двухко... 
квартира у моря впгт.Сергеевк... 
Требуется кредитный эксперт 


Просмотров: 422 | Добавил: world-of-sarata | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Я-корреспондент
Новости СаратыЕсть интересная новость?
Расскажите о ней всему поселку.
Мы опубликуем.
world-of-sarata@mail.ru
Погода
Прочие новости
Поиск
Сайт п. Сарата
Расскажите о нас
Мастер рип
Все права на сайт защищены, принадлежат их законному владельцу и охраняются законодательством Украины.

Большая часть материалов созданы владельцем сайта.
Дорогие конкуренты! Копирование контента, размещенного на сайте и использование его в коммерческих целях будет расценено как воровство. Последствия гарантируем.

ViDiS © 2008-2017