Среда, 17.10.2018, 08:18
Приветствую Вас Гость | RSS
ИНФОРМАЦИЯ
Наш опрос
Ваша позиция относительно ситуации в стране?
Всего ответов: 302
Форма входа
Логин:
Пароль:
Главная » 2018 » Октябрь » 10 » Обслуговування багатоквартирного будинку: Хто за що відповідає?
10:43
Обслуговування багатоквартирного будинку: Хто за що відповідає?

Мінрегіон визначив механізм обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного житлового будинку, забезпечення їх належного функціонування, технічного обслуговування і ремонту.

Відповідний порядок був затверджений наказом міністерства від 15 серпня 2018 року № 219.

Порядок поширюється на керівників або інших осіб, уповноважених співвласниками багатоквартирного будинку на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, а також виконавців комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у разі укладення з ними споживачами індивідуальних договорів про надання такої послуги з використанням та обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж.

Обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного будинку здійснюється виконавцем і включає комплекс робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від зовнішньої поверхні стіни будинку до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення протягом усього періоду їх експлуатації.

Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками). Виконавець повинен забезпечити функціонування і підтримку в робочому стані елементів внутрішньобудинкових систем відповідно до заданих параметрів і режимів роботи.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку складається з комплексу робіт, спрямованих на підтримку справності елементів системи чи заданих параметрів та режимів роботи обладнання внутрішньобудинкових систем за допомогою огляду, налагодження, регулювання та випробування систем, заміни швидкозношуваних елементів, заправки витратними матеріалами, змащування і т. п., і не включає обслуговування вузлів комерційного обліку.

Поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку складається з комплексу робіт, які спрямовані на систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей інженерного обладнання. Поточний ремонт повинен проводитися з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію в періодах між капітальним ремонтом.

Основними заходами технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем є:

визначення технічного стану внутрішньобудинкових систем;

усунення дрібних несправностей елементів систем для забезпечення їх безперебійної роботи, а також попередження порушень санітарно-гігієнічних вимог до приміщень будинків, налагодження та регулювання окремих видів технічних пристроїв;

перевірка готовності внутрішньобудинкових систем до сезонної експлуатації;

визначення обсягів та видів ремонтних робіт внутрішньобудинкових систем для обліку при формуванні плану проведення робіт з поточного ремонту на наступний рік або уточнення відповідних планів поточного року;

поповнення витратних матеріалів, змазування, регулювання, перевірка справності елементів систем і т. п.

Обслуговування внутрішньобудинкових систем (за винятком вузлів комерційного обліку) здійснюється виконавцем на підставі відповідного договору з власником, який передбачає види і періодичність проведення робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем та порядок ліквідації аварій.

Якщо обслуговування внутрішньобудинкової системи здійснюється управителем, умови такого обслуговування зазначаються у договорі про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. Зокрема, види і періодичність робіт включаються у періодичність виконання робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а витрати з обслуговування внутрішньобудинкової системи - у кошторис витрат з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

Якщо обслуговування внутрішньобудинкової системи здійснюється виконавцем відповідної комунальної послуги, умови такого обслуговування включаються в індивідуальний договір про надання такої послуги.

Співвласники багатоквартирного будинку повинні передати виконавцю наявні у них копії технічної документації на будинок (технічного паспорта будинку, проектно-кошторисної документації по облаштуванню внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення, опалення, теплопостачання, постачання гарячої води і т. п.), паспорти котельного господарства, котлових книг (у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень), технічної документації на облаштування індивідуального теплового пункту за умови його встановлення в будинку, відповідних журналів, актів виконаних робіт, паспортів, інструкцій та гарантійної документації на обладнання.

Перед укладенням договору виконавець повинен обстежити внутрішньобудинкові системи шляхом проведення візуального огляду або огляду за допомогою технічних пристроїв, за результатами якого надає уповноваженому представнику співвласників:

акт огляду технічного стану системи у довільній формі із зазначенням оцінки її поточного стану;

перелік обладнання та елементів системи та перелік невідкладних робіт з усунення дефектів системи з визначенням вартості робіт і матеріалів;

перелік робіт з поточного ремонту систем;

графік робіт з технічного обслуговування системи із зазначенням видів і періодичності виконання робіт.

У наказі визначено також і питання поточного ремонту внутрішньобудинкових систем. Зокрема, зазначено, що проведення робіт з поточного ремонту планується у строки та спосіб, що максимально зменшують термін перерви у наданні відповідної комунальної послуги. У разі аварії внутрішньобудинкової системи виконавець повинен негайно її ліквідувати.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.


 

LEGАL CONSULT GROUP

Ваш надійний радник і партнер

 

 

 

Адвокат Резнічук Сергій

ЮФ "Лігал конасл груп"

65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 15А

тел.:7889888


 


ПОСЛЕДНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЯ
Срочно сниму квартиру или дом ... 
Евроспектр - краски порошковые... 
Продам укорененные черенки хво... 
Сниму квартиру или дом 


Просмотров: 55 | Добавил: world-of-sarata | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Я-корреспондент
Новости СаратыЕсть интересная новость?
Расскажите о ней всему поселку.
Мы опубликуем.
world-of-sarata@mail.ru
Погода
Прочие новости
Поиск
Сайт п. Сарата
Расскажите о нас
Мастер рип
Все права на сайт защищены, принадлежат их законному владельцу и охраняются законодательством Украины.

Большая часть материалов созданы владельцем сайта.
Дорогие конкуренты! Копирование контента, размещенного на сайте и использование его в коммерческих целях будет расценено как воровство. Последствия гарантируем.

ViDiS © 2008-2018